Patarimai

Kad kelionė būtų lengvesnė, patariame su savimi pasiimti šiuos daiktus:

Gelbėjimosi liemenės – būtina (išnuomosime NEMOKAMAI)
Neperšlampami hermetiški maišai – būtina (nuomojame)
Palapinė – būtina, jeigu žygis su nakvyne (nuomojame)
Kilimėlis ar pripučiamas čiužinys – būtina, jeigu žygis su nakvyne (nuomojame)
Miegmaišis – būtina, jeigu žygis su nakvyne

Papildomas apatinių ir viršutinių drabužių komplektas – rekomenduojame
Polietileninis apsiaustas nuo lietaus – rekomenduojame
Virvė skalbiniams ir drabužiams džiaustyti
Lengva, tvirta atspari drėgmei avalynė (būtina norint išvengti traumų)

Fotoaparatas
1. Jūsų pasirinkto maršruto žemėlapis (suteikiame nemokamai)

2. Visi daiktai kurie bijo drėgmės turi būti supakuoti į hermetiškus maišus. Ryšio priemones ir fotoaparatus dėkite į jiems skirtus hermetiškus maišus. (arba į užsukamą stiklainį)

3. Jeigu nors ir vis tiek ką nors pamiršite, nesijaudinkite viską galėsite išsinuomoti pas mus. Svarbiausia nepamirškite geros nuotaikos.

Praktiški patarimai plaukiantiems pirmus kartus:

1. Nesiimkite nereikalingų daiktų (apsunkinsite savo patogumą baidarėje)

2. Kiekvienas pasiskirstykite kas pasiims vieną ar kitą daiktą (plaukiat Jums nereikės 6 kirvių, 4 pjūklų, 5 katiliukų, 8 samčių ir t.t. Jums pakaks visko po vieną)

3. Maistą kurį pasiimsite į žygį pasiskirstykite taip pat, kas ruoš šašlyką, kas pirks daržoves ir t.t. (kitu atveju dešreles, pomidorus, agurkus valgysite dar ilgai po žygio)

4. Esant lietingiems orams siūlome pasiimti polietileninės plėvelės, ilgesnių vinių, tampomų virvių. (lyjant lietui greitai galėsite susiręsti stogą virš galvos įtempdami plėvelę ar susikaldami karkasą, ir maloniai praleisti laiką visa kompanija kartu)

5. Daiktus pakuokite į „tvirtesnius šiukšlių“ ar hermetiškus maišus. Pakuokite ne dideliais kiekiais ir ant maišų markeriu surašykite kas juose guli. (iš nedidelio maišo greičiau ištrauksite norimą rūbą ar daiktą, nedidelius maišus lengviau supakuoti į baidarę, pasižymėję kas randasi viename ar kitame maiše nereikės jų visų atrišti, kad rastumėte ko ieškote)

6. Rūbus, miegmaišius, avalynę, palapinę viską pakuokite į atskirus maišus (jeigu prakiurtų maišas sušlaptų tik vienas iš daiktų o ne visi)

7. Iš baidarės lipkite po vieną, vienam tvirtai besilaikant kranto, medžio, kolegų baidarės.

8. Avalynė tik nesiimkite šlepečių ar kitos avalynės kuri laisvai nusimauna nuo kojos (nes po pirmo išlipimo krante ar prie užtvaros galite likti be jų)

10. Brangius daiktus saugokite: telefoną ar fotoaparatą įdėkite į hermetišką maišelį kurį pasikabinkite ant kaklo, būtinai įsigykite virvutę akiniams laikyti.

Jeigu laikysitės šių kelių patarimų tai jau pirmo žygio metu išvengsite kai kurių nepatogumų,  kuriuos būtute sužinoję tik 2-3 žygio metu.

Kontaktai

Telšių baidarės

Adresas: Respublikos g. 13-2, Telšiai

Telefonas: +370 600 69 599

Anglų kalbos kursai Telšiuose

Vertimų biuras Telšiuose

© 2020 Telšių baidarės